کفش دکتر ماخ از سراسر کشور نمایندگی فعال می پذیرد. تلفن تماس:   09127342585 

Search

علت درد کف پا چیست؟

درد کف پا1

فهرست مطالب

علت درد کف پا

علت درد پا کف پا میتواند بسیار باشد مانند یک درد مداوم شبیه گزگز، بی حسی یا سوزش در کف پای خود، مهم نیست که درد پای شما به چه شکلی باشد اما چرا پای شما درد می کند؟

پاهای شما هر روز کارهای زیادی را برای شما انجام می دهند، بنابراین ممکن است فقط درد داشته باشند. اما بسته به محل درد شما و انواع علائمی که تجربه می کنید، درد پای شما می تواند چیزی بیشتر از یک درد معمول باشد.

در ادامه در مورد برخی از شایع‌ترین علل زمینه‌ای درد پا، انواع بیماری‌های پا که ممکن است مقصر باشند و کارهایی که می‌توانید برای بدست آوردن سلامتی کف پای خود از جمله زمان مراجعه به پزشک را عنوان کرده ایم.

وقتی انگشتان پاهایتان درد می کند به چه معناست؟

علل شایع پا درد

درد پا اغلب ناشی از یکی از مسائل زیر است:

تروما : آسیب ها می توانند حاد باشند و به طور ناگهانی مانند پیچ ​​خوردگی مچ پا، شکستگی پا یا پارگی تاندون آشیل ایجاد شوند. گاهی اوقات تروما ناشی از ساییدگی و پارگی طبیعی است.

ناهنجاری‌ها : از ژنتیک گرفته تا نحوه راه رفتن و کفش‌هایی که می‌پوشیم، موارد مختلفی وجود دارد که می‌تواند منجر به بدشکلی پا شود، مانند بونیون، انگشت چکشی، پنجه پا و خار استخوانی.

دیابت : سطح بالای قند خون می تواند باعث آسیب عصبی در سراسر بدن شود، اما اغلب در پاها و ساق پاها، قند خون بالا نیز می تواند منجر به زخم پا شود.

پوشیدن کفش های نامناسب : بسته به نحوه تناسب و توزیع فشار، انتخاب کفش های ما می تواند تأثیر زیادی بر روی پاهای ما داشته باشد.

ویروس‌ها، قارچ‌ها، باکتری‌ها یا عفونت‌ها، زگیل‌ها، عفونت‌های قارچی پای ورزشکاران و ناخن‌ها همگی نمونه‌هایی از بیماری‌های عفونی هستند که می‌توانند منجر به درد پا شوند.

آرتریت : پاها و مچ پاهای ما مفاصل زیادی دارند  و همه مستعد ابتلا به آرتریت هستند. آرتریت می تواند برای برخی منجر به درد روزانه شود و به آسیب های قدیمی، خار استخوان، ساییدگی و پارگی طبیعی و موارد دیگر مربوط باشد.

در شرایطی خاص ممکن است درد پا به عنوان علامت باشد

این علل ریشه ای اغلب می تواند منجر به شرایط خاص پا شود، که می تواند با علائم خاص و محل قرار گرفتن درد در پای شما مشخص شود.

وقتی انگشتان پاهایتان درد می کند به چه معناست؟

علل شایع پا درد

ناخن های فرو رفته پا

ناخن فرورفته یک بیماری شایع است  و دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. علت یک ناخن پا است که در پوست اطراف پا رشد کرده است. انگشتان شست پا معمولاً جایی هستند که ناخن های فرورفته روی پا ایجاد می شوند اما سایر انگشتان پا نیز می توانند تحت تأثیر قرار گیرند.

علامت اصلی ناخن فرورفته، درد ناشی از رشد ناخن به داخل پوست است نه روی آن. اما در صورت عفونی شدن می تواند متورم و قرمز شود و مایع را تخلیه کند.

اغلب اوقات، ناخن فرورفته پا را می توان در خانه با پیروی از یک روال خیس کردن انگشت پا درمان کرد. اما اگر به نظر می رسد که ناخن پای شما عفونی شده است، درد افزایش یافته یا شدید است با یک متخصص یا جراح عمومی مشورت کنید. ممکن است بتوانند در طی یک بازدید مطب، ناخن فرورفته پا را جدا کنند.

پینه پا

پینه در لبه بیرونی انگشت شست پا ایجاد می شوند. آنها شبیه یک برجستگی استخوانی در پایه مفصل انگشت شما هستند. اما اولین نشانه های پینه اغلب درد، حساسیت، تورم یا سوزش در اطراف مفصل شست پا است.

درمان آن اغلب بر تسکین درد تمرکز می کند و با درمان های محافظه کارانه تر شروع می شود. این ممکن است به معنای ترکیبی از استفاده از پد برای کاهش فشار بر روی انگشت شست پا یا مصرف برخی از داروهای بدون نسخه برای کاهش تورم و کاهش ناراحتی باشد. زمانی که درمان‌های محافظه‌کارانه کار نمی‌کنند جراحی می‌تواند یک گزینه باشد.

بون ها در طول زمان رشد می کنند، بنابراین اگر در انگشت شست پا درد یا تورم دارید، منتظر مراقبت نباشید. یک متخصص می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهد که آیا شروع بونیون دارید یا خیر.

اگر قبلاً متوجه یک برآمدگی در قسمت خارجی انگشت شست پا شده اید، یک پزشک متخصص می تواند با شما در یک برنامه درمانی برای تسکین درد و کمک به کند کردن رشد پینه همکاری کند.

انگشت چکشی

انگشت چکشی، انگشتی است که در مفصل میانی به سمت پایین خم می شود و باعث بالا رفتن آن مفصل می شود که می تواند منجر به درد شود. انگشت چکشی بیشتر در انگشت دوم پا دیده می شود و اغلب در کنار پینه پا ظاهر می شود.

فراتر از ظاهر انگشت چکشی، ممکن است متوجه شوید که به سختی می‌توانید پاهایتان را به راحتی در کفش قرار دهید یا میخچه‌هایی ایجاد کرده‌اید که روی انگشتان دیگر یا کفش‌هایتان ساییده می‌شود.

درمان انگشت چکشی دو بخش دارد: کاهش درد و در صورت امکان اصلاح خمیدگی. این ممکن است شامل ترکیبی از کفش‌های جدید، آتل و فیزیوتراپی باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
برای خرید از وبسایت دکترماخ لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
وبسایت رسمی دکترماخ فروش بصورت تکی ندارد و با تکمیل این فرم به نمایندگان فروش مربوطه وصل خواهید شد.