کفش دکتر ماخ از سراسر کشور نمایندگی فعال می پذیرد. تلفن تماس:   09127342585 

Search

صندل مناسب خارپاشنه

صندل مناسب خارپاشنه

فهرست مطالب

دوست دارید صندل بپوشید اما خارپاشنه دارید؟

معمولاً صندل برای کسانی که درد پاشنه یا خارپاشنه دارند ممنوع است، زیرا نمی توانند با درمان توصیه شده پوشیدن کفی ارتوز پیش ساخته سفارشی با کیفیت بالا سازگاری داشته باشند. همه اینها با معرفی خط صندل های طبی ماخ تغییر کرده است.

بله، دویدن و پریدن برای قلب شما عالی است. اما برای پاشنه پا چطور؟

کوبیدن مداوم روی سطوح سخت می تواند باعث ایجاد خار پاشنه، برآمدگی استخوانی نیم اینچی در پایین استخوان پاشنه شود. اگر خوش شانس باشید، خار پاشنه بدون درد است و بیشتر یک عارضه عجیب است تا یک بیماری که نیاز به درمان دارد. اما اگر چندان خوش شانس نیستید، خار پاشنه می تواند بافت نرم اطراف برآمدگی را ملتهب کند و باعث درد متناوب یا مزمن شود. اگر این اتفاق افتاد، می توانید از صندل های طبی دکتر ماخ استفاده کنید.

خار پاشنه چیست؟

خار پاشنه یک رشد استخوانی است که می تواند در قسمت زیرین پای فرد ایجاد شود. درد پاشنه کف پا که در اولین قدم بیرون آمدن از رختخواب در صبح یا پس از یک دوره طولانی نشستن وجود دارد. این درد عمدتاً در دهه های پنجم تا هفتم زندگی رخ می دهد. تخمین زده می شود که از هر 10 نفر 1 نفر را در طول زندگی تحت تاثیر قرار دهد.

خارهای پاشنه ممکن است نوک تیز، قلاب دار یا قفسه مانند باشند. بیرون آمدن خار پاشنه از زیر پاشنه به سمت قوس پا (وسط پا) گسترش می یابد. این ناحیه از پا فاسیای کف پا نامیده می شود.

هنگامی که خار پاشنه در عکس اشعه ایکس دیده می شود، ممکن است تا نیم اینچ طول داشته باشد. اگر عکس‌برداری با اشعه ایکس نتواند وجود خار پاشنه مشکوک را تأیید کند، پزشک ممکن است این وضعیت را به عنوان «سندرم خار پاشنه» معرفی کند.

علائم

  • علائم خار پاشنه می تواند شامل موارد زیر باشد:
  • درد شدید مانند تیزی چاقو در قسمت پاشنه پا هنگام ایستادن درصبح
  • درد مبهم در قسمت پاشنه پا در طول روز
  • تورم و التهاب در جلوی پاشنه پا
  • احساس گرما از ناحیه آسیب دیده
  • برآمدگی استخوان مانند کوچک و قابل مشاهده در زیر پاشنه پا

اگر فردی این علائم را تجربه کند، پزشک ممکن است از پای او عکس اشعه ایکس بگیرد تا مشکل را مشخص کند. دیدن برآمدگی در عکس اشعه ایکس تنها راه برای اطمینان از وجود خار پاشنه است.

همه افراد مبتلا به خار پاشنه همه این علائم را تجربه نمی کنند. برخی از افراد مبتلا به خار پاشنه ممکن است هیچ علامتی نداشته باشند. این افراد تنها در صورتی متوجه می شوند که خار پاشنه خود را به دلیل دیگری عکسبرداری کنند.

خار پاشنه در مقابل فاشیای کف پا

خار پاشنه اغلب با عارضه ای به نام فاسیای کف پا اشتباه گرفته می شود. ابتلا به فاشیای کف پا خطر ابتلا به خار پاشنه را در افراد افزایش می دهد. خار پاشنه اغلب در افرادی رخ می دهد که قبلاً دچار التهاب کف پا هستند.

تا 15 درصد از افراد دارای علائم پا که نیاز به مراقبت پزشکی دارند، مبتلا به فاسیای کف پا هستند. تفاوت های مهمی بین خار پاشنه و فاشیای کف پا وجود دارد. خار پاشنه یک رسوب کلسیمی است که یک برآمدگی استخوانی در امتداد فاسیای کف پا ایجاد می کند.

در مقابل، فاسیای کف پا وضعیتی است که در آن فاسیای کف پا تحریک شده و متورم می شود که باعث درد در پاشنه پا می شود.

پزشکان اغلب فاسیای کف پا را به عنوان یک بافت کمان مانند توصیف می کنند. زیر کف پا کشیده می شود و به پاشنه می چسبد. فاشیای کف پا در اثر نیروی غیرعادی وارد بر این قسمت از پا ایجاد می شود.

علل احتمالی نیروی قابل توجه عبارتند از:

  • چاق بودن
  • راه رفتن یا ورزش کردن پا برای مدت طولانی
  • پوشیدن کفش هایی که از قوس پا پشتیبانی نمی کنند
  • ابتلا به دیابت نیز یک عامل خطر برای خارپاشنه است.

التهاب کف پای شما معمولاً بدون درمان از بین خواهد رفت. از طرف دیگر، خار پاشنه پا دائمی است مگر اینکه تحت درمان پزشکی قرار گیرد.

صندل طبی خارپاشنه

اگر کفشی متناسب با سبک زندگی خود پیدا نکرده اید، کافی است یکی از کفی‌های کفش جایگزین دکتر ماخ را به کفش‌های خود اضافه کنید. فناوری نوآورانه صندل های طبی دکتر ماخ به تراز کردن پاها از سطح زمین کمک می کند. بنابراین نه تنها می تواند به درد خار پاشنه کف پا کمک کند، بلکه می تواند به سایر شرایط ایجاد شده در زمانی که بدن شما هم راستا نیست، کمک کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
برای خرید از وبسایت دکترماخ لطفا موارد زیر را تکمیل نمایید.
وبسایت رسمی دکترماخ فروش بصورت تکی ندارد و با تکمیل این فرم به نمایندگان فروش مربوطه وصل خواهید شد.