کفش و سلامتی

بهترین کفش برای واریس

بهترین کفش برای واریس

بهترین کفش برای واریس در سال ۲۰۲۲

یافتن بهترین کفش برای افراد مبتلا به واریس ضروری است زیرا افراد مبتلا به رگهای ضعیف یا واریسی با چالش‌های زیادی مانند درد، تورم، بدتر شدن درد پس از ساعت‌ها ایستادن طولانی مدت مواجه هستند. پیدا کردن کفشی برای افراد مبتلا به واریس که مناسب پاهای متورم آنها باشد و به کاهش احساس سوزش در قسمت پایینی بدن کمک کند دشوار است.

افراد مبتلا به واریس باید از پاهای خود مراقبت کنند. کفش هایی که می پوشند نقش زیادی در سلامت پاهای آنها دارد. کفش‌هایی که برای آن‌ها مناسب‌تر است باید راحت و مناسب باشند و در عین حال حمایت‌کننده و دارای بالشتک مناسب باشند.

بنابراین، پس از تحقیقات فراوان، بهترین کفش هایی که به تسکین درد ناشی از واریس کمک می کند را بررسی کرده ایم. بهترین کفش برای این بیماران دارای تکیه گاه بالشتکی در قسمت پشتی است تا از التهاب پوست در ناحیه پاشنه جلوگیری کند و درد کف پا را تسکین دهد. علاوه بر این، کفش‌های راحت برای رگ‌های عنکبوتی باید دارای تناسب راحت باشند تا از مالش و تاول روی پا جلوگیری شود.

بهترین کفش برای واریس

واریس چیست؟

واریس وضعیتی است که در آن سیاه رگهای بدن شما قادر به پمپاژ خون از اندام تحتانی شما به قلب نیستند. این به دلیل دریچه های معیوب یا آسیب دیده اتفاق می افتد، که قرار است خون را به سمت بالا حفظ کند.

در نتیجه، خون در رگ‌ها جمع و راکد می‌شود که می‌تواند منجر به مشکلات دیگری مانند واریس، زخم پا و نارسایی مزمن شود.

عوامل زیادی می توانند باعث نارسایی سیاه رگ شوند. این موارد شامل سن، بیماری های زمینه ای مانند دیابت یا فشار خون بالا، بارداری و نشستن طولانی مدت است.

نارسایی مزمن سیاهرگ ها (CVI) نیز ممکن است با واریس همراه باشد. واریس یک سیاهرگ بزرگ و پیچ خورده است که پر از خون است. هنگامی که دیواره‌های سیاهرگ ضعیف هستند، می‌توانند کشیده شده و به سمت بیرون برآمده شوند. هر سیاهرگ سطحی می تواند به دلیل وجود حوضچه خون ناشی از جریان برگشتی، واریس شود.

در سیاهرگهای دریچه ای وجود دارد که خون در آن جریان دارد. این دریچه از برگشت خون در قسمت پایینی بدن جلوگیری می کند. از آنجایی که واریس پیچ خورده یا برآمده می شود، دریچه ضعیف یا آسیب می بیند. به همین دلیل نمی توان از جریان خون به عقب جلوگیری کرد و در نتیجه نارسایی واریس ایجاد می شود.

چگونه می توان واریس را تشخیص داد؟

واریس اختلالی است که بر سیستم گردش خون پاها تأثیر می گذارد. ممکن است در طول زمان به تدریج ایجاد شود یا در اثر جراحت یا جراحی ایجاد شود. معمولاً در افرادی که واریس دیده می شود، اما بدون رگ های واریسی نیز ظاهر می شود. بیماران مبتلا به نارسایی مزمن، درد پا، زخم ساق پا، درد در پاها، پاهای بی قرار، تورم و تغییرات پوستی را تجربه می کنند.

 

درمان واریس معمولاً شامل استراحت، بالا بردن پاها، جوراب‌های فشاری، کفش‌های کار راحت و حمایت‌کننده و ورزش برای تقویت عضلات اطراف سیاهرگ‌ها و دارو در صورت تجویز پزشک است. اگر بیش از شش هفته علائم را تجربه می کنید یا اگر زخم هایی روی پوست خود دارید که به سرعت بهبود نمی یابند، باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

علل واریس می تواند از دوره های طولانی ایستادن تا سابقه خانوادگی، بارداری و در نهایت کفش بد باشد. اگر کفش شما بد است، ایستادن طولانی مدت می تواند نارسایی واریس را تشدید کند. بر اساس تحقیقات، افرادی که در مشاغلی که نیاز به ساعت های طولانی ایستادن دارند، بیشتر از رگ های واریسی و گرفتگی عضلات پا رنج می برند.

اصطلاح “کفش بد” مبهم است. این احتمال وجود دارد که کفش هایی که برای شما مضر هستند، برای شخص دیگری موهبت باشند. هرکسی شکل پا منحصر به فردی دارد. کفش برای کسی مضر است که دارای قوس ضعیف، چسباندن محکم و بالشتک نامناسب باشد.

اگر کف پای صافی دارید، به کفش هایی با یک فنجان پاشنه عمیق و ساپورت قوس برای توزیع یکنواخت فشار وزن بدن روی پاهایتان نیاز دارید. اگر قوس های بلندی دارید، به کفش هایی با بالشتک عالی برای جذب ضربه نیاز دارید.

ما در فروشگاه کفش دکتر ماخ سعی کرده ایم با استفاده از پرسنل باتجربه و کار آمد کفشی مناسب برای بیماری واریس تولید کنیم تا افرادی که به مدت طولانی در محل کار خود می ایستند براحتی بتوانند از پاهای خود مراقبت کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.