کفش و سلامتی

کفش طبی سیاتیک چه مزیت هایی دارد؟

کفش طبی برای شکستگی پا

مزیت های کفش طبی سیاتیک

کفش طبی سیاتیک یکی از انواع کفش هایی است که امروزه می توانیم از آن ها برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات در پاها همچون گرفتگی و ورم رگ سیاتیک استفاده کنیم.

برای آن که بتوانید با این نوع از کفش ها و همچنین با بیماری سیاتیک هرچه بهتر و بیشتر آشنا شوید، لازم است تا به ادامه این مقاله که توسط تیم تخصصی دکتر ماخ تهیه و تنظیم شده است، توجه کنید. این موضوع سبب می شود تا هرچه راحت تر و بهتر بتوانید در این زمینه تصمیم گیری کرده و کفشی که بیشترین تناسب را با وضعیت و شرایط فیزیکی شما دارد، خریداری نمایید.

بیماری سیاتیک

بیماری سیاتیک

درباره بیماری سیاتیک و مشکلات ناشی از آن

اولین چیزی که در خصوص بیماری سیاتیک می توانیم مورد توجه قرار دهیم در خصوص آن است که این بیماری به چه دلیلی به وجود می آید؟ چه مواردی می تواند سبب تشدید این بیماری شود و همچنین چه راه حل هایی برای حل این مشکل وجود دارد؟

زمانی که این موضوع را بررسی کنید، متوجه می شوید که بیماری سیاتیک نه تنها یک بیماری لاعلاج نیست، بلکه حتی می توان با استفاده از روش های بسیار ساده و مناسب نیز این بیماری را درمان کرد.

فراموش نکنید که درمان کردن بیماری سیاتیک باید به همراه مراقبت باشد و همین مسئله سبب می شود تا نتیجه بهتری را از پروسه درمانی خودتان بگیرید.

درد سیاتیک یکی از دردهایی که مخصوص پاها بوده و در این قسمت ها نمایان می شود. این درد از قسمت کمر به سمت باسن، پشت ران و پشت یا قسمت خارجی ساق پا را درگیر می کند. معمولا این درد یک طرفه است و در یک پا احساس می شود؛ اما گاهی اوقات می تواند دو طرفه نیز باشد و هر دو طرف بدن را درگیر کند.

در صورتی که نسبت به برطرف کردن این مشکل اقدام نکنید، این درد می تواند دائما شدید و شدیدتر نیز بشود.

مطلب پیشنهادی : بهترین مارک کفش طبی باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

ویژگی های کفش طبی سیاتیک دکتر ماخ

 

کفش طبی مخصوص سیاتیک دکتر ماخ

کفش طبی مخصوص سیاتیک دکتر ماخ

بهتر است به صورت جزئی به تک تک ویژگی های این کفش های کفش طبی سیاتیک مناسب اشاره کنیم. این موضوع سبب می شود تا هم اطلاعات کامل تری را در این زمینه به دست آورید و هم آن که باعث می شود تا در زمان خرید این کفش ها آگاهانه تر تصمیم گیری کنید.

این نوع از کفش ها که به صورت اختصاصی برای درمان درد سیاتیک طراحی و تولید شده اند، می توانند میزان درد بیمار را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند و از سوی دیگر نیز می توانند این بیماری را در عرض مدت زمانی که از این کفش ها استفاده می کنید، درمان نمایند. ویژگی های مربوط به کفش های طبی مردانه دکتر ماخ و همچنین کفش های طبی زنانه دکتر ماخ را در ادامه بیان کرده ایم.

  • متریال با کیفیت

اولین مورد در خصوص متریال های باکیفیتی است که برای تولید این نوع از کفش ها استفاده شده است. زمانی که از مواد اولیه مرغوب و با کیفیتی برای تولید کفش استفاده شود، می توانیم بگوییم که کفش های بسیار مناسب تری را نیز خواهید داشت که هم دوام بیشتری دارند و هم آن که می توانید با خیال راحت برای مدت های طولانی از کفش طبی سیاتیک خود استفاده کنید.

  • زیره و کفی استاندارد

یکی از مهم ترین بخش هایی که هر کفش دارد مربوط به زیره و کفی استاندارد این کفش ها می شود. زیره های استاندارد کفش ها می توانند در جلوگیری از بروز بیماری های مختلف نقش بسیار مثبتی داشته باشد. همین موضوع است که سبب می شود تا درد سیاتیک فرد کاهش پیدا کند و به مرور زمان نیز درمان شود.

البته یک نکته بسیار مهم در خصوص این مدل از کفش ها وجود دارد و آن هم در این خصوص است که این مدل از کفش ها می توانند دیسکت های قابل تنظیم داشته باشند. وجود این مدل از دیسکت ها سبب می شود تا راحت تر بتوانید شرایط کلی کفش را با حالت و فرم پاهای خودتان تنظیم کنید.

  • طراحی و دوخت شیک و متمایز

مورد بعدی در خصوص طراحی و دوخت شیک و همچنین متمایزی است که این مدل از کفش ها دارند. کفش های طبی که تحت برند انحصاری دکتر ماخ تولید شده اند، می توانند گزینه بسیار مهمی از لحاظ کیفیت دوخت و همچنین طراحی باشند.

  • رفع دردهای عضلانی و استخوانی

مورد بعدی در خصوص آن است که با استفاده کردن مداوم از این کفش های استاندارد می توانید مشکلات مربوط به زانو، کمر و ستون مهره های خودتان را بهبود دهید. این موضوع سبب می شود تا افرادی که در این بخش ها درد دارند نیز کم کم از این بابت بهبود پیدا کنند.

  • مناسب پیاده روی

همواره افرادی که دائما ورزش می کنند در جستجوی یک کفش مناسب برای پیاده روی هستند. این موضوع سبب می شود تا اگر کفش مناسبی را پیدا نکنند احتمالا یا از پیاده روی منصرف شوند و یا آن که به طور کامل بعد از پیاده روی کردن در این مورد دچار مشکل گردند.

  • مناسب برای مشاغل سخت

برخی از شغل ها نیاز به آن دارند که فرد دائما سر پا بایستد. این موضوع سبب می شود تا پس از گذشت چند ماه و یا حتی چند سال فرد نتواند به درستی و به راحتی کار خودش را انجام دهد و دچار بیماری هایی همچون سیاتیک و… شود.

بیماری سیاتیک می تواند بر روی شرایط کلی و سلامت بیمار تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. فراموش نکنید که استفاده از کفش های طبی دکتر ماخ می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد که سبب شود شما بتوانید مشاغل ایستاده را هرچه بهتر انجام دهید.

روش های درمانی درد سیاتیک

روش های درمانی درد سیاتیک

روش های درمانی درد سیاتیک

بهتر است بدانید که برای درمان کردن درد سیاتیک امکان استفاده از چند روش مختلف را دارید. این روش ها می توانند با توجه به تشخیص پزشک، شرایط بیمار، سن بیمار و حتی داروهایی که بیمار می تواند استفاده کند، تعیین شود. به طور خلاصه در مورد این روش ها اطلاعاتی را بیان خواهیم کرد که بتوانید هرچه بهتر و ساده تر به این موارد بپردازید.

  • استفاده از داروهای شل کننده عضلات

همان طور که می دانید داروهای شل کننده عضلات به شکلی هستند که عضلات گرفته شما از جمله رگ ها را شل می کنند. درد سیاتیک نیز مربوط به گرفتگی رگ ها و عضلات موجود در این ناحیه است. به همین خاطر است که استفاده از این داروها می تواند عضلات بیمار را بهبود دهد و درد او را پایین آورد.

  • ورزش و پیاده روی

افرادی که دچار بیماری سیاتیک هستند بهتر است از ورزش و پیاده روی غافل نشوند. همچنین ورزش باعث بهتر شدن گردش خون در کمر و پا ها می شود. همچنین با افزایش گردش خون و درگیر شدن پاها و کمر این اندام عملکرد بهتری را از خود نشان می دهند.

البته در هنگام ورزش کردن فراموش نکنید که استفاده از کفش مناسب می تواند در بروز و یا عود بیماری جلوگیری کند.

  • توجه به کفش

یکی از مواردی که شاید کمتر کسی نسبت به آن توجه کافی و لازم را داشته باشد، مربوط به کفش هایی می شود که افراد در طول روز برای رفتن به سرکار، رفتن به ورزش و باشگاه و حتی پیاده روی و یا میهمانی و… استفاده می کنند. توجه کردن به این کفش ها سبب می شود تا رگ سیاتیک پا و همچنین دیگر قسمت های پا در وضعیت مناسبی قرار گیرند و از این بابت مشکلی بروز پیدا نکند.

کفش طبی سیاتیک که به صورت اختصاصی توسط برند دکتر ماخ تهیه شده است، می تواند در این زمینه بسیار موثر و کمک کننده باشد. برای آن که در خصوص این مسئله بتوانید اطلاعات کامل تر و بیشتری را به دست آورید، فراموش نکنید که این موارد نیز می توانند اهمیت زیادی داشته باشند و لازم است که حتما به شکل مناسب و درستی به آن ها رسیدگی شود.

  • استفاده از آرامبخش های قوی

مورد بعدی استفاده کردن از مسکن ها و یا همان آرامبخش های قوی است. قرص های آرامبخش در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردارند و می توانند در درمان این امر موثر واقع شوند.

یکی از مواردی که در خصوص انواع قرص های آرامبخش باید در نظر داشته باشید این است که این نوع از قرص ها می توانند صرفا درد شما را کم کنند.اما نمی توانند یک درمان قطعی برای شما باشند.

به همین دلیل است که معمولا بهتر است مصرف این قرص ها را در مواقع بسیار ضروری داشته باشید و از سوی دیگر فراموش نکنید که مصرف خودسرانه آرامبخش می تواند سبب بروز مشکلات زیادی شود.

جمع بندی

مواردی که در طول این مقاله در خصوص کفش طبی سیاتیک مطرح شد، مواردی هستند که می توانند به شما نشان دهند استفاده کردن از این کفش ها چقدر مناسب است.

و  لازم نیست شما برای حل مشکل سیاتیک خودتان به روش های جراحی و… روی بیاورید. صرفا اگر بتوانید از این کفش ها استفاده کرده و مواردی که بیان شد را رعایت کنید، بیماری سیاتیک شما نیز برطرف خواهد شد. همینطور شما می توانید برای تهیه این مدل از کفش ها از فروشگاه های آنلاین یا حضوری معتبر اقدام کنید. فروشگاه دکتر ماخ یکی از بهترین موارد در این زمینه است و می تواند برای شما بسیار مناسب به نظر برسد.

https://www.easyposturebrands.com/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *